Bamsebo barnehage

Bamsebo barnehage, byens eldste, flyttet  inn i helt nye og flotte lokaler januar 2014. Vi ligger sentralt til på Lund, med kort avstand til strand, skog, lekeplasser, by og museum, for å nevne noe. 

Vi er en barnehage med plass til 84 barn, fordelt på to avdelinger for barn i alderen 1-2 år og 3 avdelinger for barn i alderen 3-5 år.

Vi har flere felles oppholdsrom på huset: Sal & Scene, Kunst & Håndverk og Bibliotek. Kjøkkenet fungerer som husets hjerte, og er et naturlig samlingssted morgen og ettermiddag, samt at det blir benyttet i store deler av dagen. Det er mange gode rom å leke i, samt et uteområde som stimulerer til god lek og som utfordrer motorikken. 

Mat og måltid i Bamsebo
I vår barnehage er måltidene en viktig del av fellesskapet. Vi setter av tid til samtale med barna under måltidene, noe som styrker samholdet og gir rom for læring og utvikling. Bamsebo barnehage har ansatt en egen kjøkkenressurs i 50 % stilling, som lager et måltid hver dag. Dette gjøres uten å bruke av av grunnbemanningen slik at de ansatte kan fokusere på barna. I tillegg får barna mulighet til å være med på matlagingen, noe som gir dem verdifulle erfaringer og ferdigheter.